Osobná hygiena a bezpečnosť

HYGIENICKÉ A BEZPEČNOSTNÉ ZÁSADY ČLENOV IMPERATOR FAMILY CLUBU

Prosíme Vás, aby ste si zásady dôkladne prečítali a riadili sa podľa nich. Prístup každého člena ovplyvní príjemné čisté prostredie a spokojnosť všetkých návštevníkov.

1. Čo je nevyhnutné si priniesť

- čisté prezúvky - najlepšie penové, gumové, platí aj v prípade, ak dieťatko doprevádza tatinko, alebo iný rodinný príslušník, treba mu to pripomenúť a prezúvky pribaliť.

- plavky pre seba a dieťa, nemusia byť s vnútornou druhou vrstvou (NIE JEDNORÁZOVÉ PLIENKY !) Bez plaviek nie je možný vstup do bazéna a nebude umožnená náhradná lekcia!

- uterák pre seba a pre dieťa

- mydlo - pred vstupom do bazéna je dovolené použiť iba klasické mydlo pre seba a dieťa (sprchové gély výrazne znečisťujú a kalia vodu v bazéne) - po lekcii plávania je možné použiť akékoľvek mydlá a sprchové gély

- potreby na prebalenie, čistú plienku, vatu do uší, hrebeň

- pitie a jedlo pre dieťa, /nie v sklenom obale /, obľúbenú hračku 

Treba prísť minimálne 15 minút pred začatím lekcie. Pre meškanie niekoho zo skupiny neposúvame vstup do bazéna zvyšku skupiny. Preto prosíme o presnosť. 
Každé dieťa musí ísť do bazéna v sprievode jedného rodiča. (nie napr. matka s dvoma deťmi naraz). Deti sa nesmú v priestoroch klubu pohybovať bez plienok a samé. Nezabezpečujeme stráženie dieťaťa, ktorého rodič je v bazéne s ďalším dieťaťom ! Je vhodné pohybovať sa pomaly, dávať pozor na dvere a pošmyknutie sa na podlahe. 

Prosíme nedovoľte deťom klopať na okno do bazéna a vyrušovať tak priebehajúcu lekciu. 

2. Príchod, príprava do bazéna a sprchovanie

V predsieni za vchodovými dverami sa každý prezuje a prejde do šatne.

V šatni sa rodič (v prezliekacej kabínke) a dieťa prezlečú do plaviek, veci uložia do skriniek a s uterákom a mydlom prejdú do sprchy.  Ešte pred osprchovaním treba použiť toaletu a umožniť aj dieťaťu vymočiť sa. Šlapky si môžu nechať pred bazénom. V tomto čase už bude inštruktor/ka v bazéne. 

Najskôr sa osprchuje rodič, dieťa zoblečené položí do sprchovacej vaničky alebo ho posadí v sprche do stoličky. (platí pre nechodiace deti). 

Dôkladné osprchovanie celého tela klasickým mydlom bez plaviek je dôležité, aj keď sa rodič sprchoval doma! Prečo? Pri nezodpovednom prístupe môže tzv. biologický odpad z tela človeka, teda odlupujúce sa šupiny kože, mikroflóra na slizniciach genitálií, konečníku a proces potenia výrazne znečistiť vodu pre " plávanie " detí. Samozrejme sa treba opätovne presprchovať, aby voda nebola znečistená mydlom.

Polodlhé alebo dlhé vlasy je potrebné vypnúť. Dôkladne si odlíčiť makeup! Používanie čistých vypratých a vysušených plaviek pred každým plávaním považujeme za samozrejmosť. Po osprchovaní rodič prepláchne svoje plavky vodou a oblečie si ich.

Osobná hygiena platí aj pre dieťa (aj pre predškoláka).  Je dobré zakončiť sprchovanie nie príliš teplou vodou, aby dieťa nešlo do bazéna rozohriate. Po osprchovaní treba dieťa obliecť do plaviek, ktoré obopínajú stehná a bruško, musí sa v nich totiž udržať to, čo z nich môže uniknúť. 

Je zakázané vstupovať do bazéna, pokiaľ v ňom nie je inštruktor/ka.

Ak je dieťa pokakané tesne pred lekciou, je to taktiež potrebné oznámiť inštruktorovi!  Ak sa dieťa predsa len náhodou niekde vyciká, alebo inak znečistí priestor, taktiež to treba ihneď oznámiť inštruktorovi. Nie je to hanba a je nezodpovedné to neoznámiť.

Ak rodič zistí, že počas lekcie dieťa vykonalo potrebu do plaviek, oznámi túto skutočnosť inštruktorke a bazén opustí. Dieťa si odloží na podložku pri bazéne a v sprche vyzlečie plavky, dôkladne ich niekoľkokrát presprchuje a dôkladne očistí. Umyje dieťa mydlom a dôkladne presprchuje. Následne sa môžu vrátiť do bazéna. 

3. Inštrukcie po lekcii

Ak sa po ukončení plávania rodič a dieťa sprchujú, je dobré teplú vodu mierne ochladzovať, aby sa póry pokožky uzavreli a teplo nemalo možnosť z tela rýchlo unikať. Rodič po osprchovaní vysuší dieťa a seba v šatni a dieťaťu dá plienku. Následne spolu prejdú do sauny. Teplota v saune je 40-45° C, teda nejde o saunovanie, ale iba o vyhriatie po plávaní. 
Ušká dieťaťa treba vysušiť ľahkým zasunutím vaty do uší tak, aby nedošlo k podráždeniu bubienka a zatlačeniu prirodzeného mazu. 

Po vyhriatí v saune sa rodič s dieťaťom vrátia do šatne a oblečú sa.  Je dobré zostať následne 15 minút v priestore vyhradenom na aklimatizáciu vzhľadom na prechod do chladnejšieho vonkajšieho počasia. Tu je možné dieťa nakŕmiť, dať mu napiť, pohrať sa s hračkami v detskom kútiku. Dieťa nenechávame nikdy samé. Pre rodičov je pripravená minikuchynka, kde si môžu pripraviť kávu, alebo čaj, prípadne ohriať dieťaťu prinesené jedlo. 

4. Nepoškodzujte majetok a vybavenie klubu a využívajte ho šetrne. V prípade poškodenia vybavenia klubu je rodič povinný nahlásiť poškodenie pracovníkovi klubu, alebo inštruktorovi a uhradiť vzniknutú škodu. Nedovoľte deťom dotýkať sa skenenej výplne okna smerujúceho do bazénovej haly, alebo sadať si či stúpať do výklenku okna. 

Vstup do bazéna je prísne zakázaný osobám s horúčkou, zápalom očných spojiviek, kožnými chorobami, hnačkou, chorobami sprevádzanými výtokom a bacilonosičom črevných chorôb. Ďalej osobám, ktoré sú v karanténe pre výskyt infekcie v kolektívoch a aj príslušníkom rodiny, kde sa vyskytla nákazlivá choroba.

Všetky tieto inštrukcie sú dôležité pre zdravie dieťaťa a prispievajú k Vašej spokojnosti.

Nepodceňujte ich !