Masáže

Klasická masáž

Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. 

Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. 

Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia.

Čo je však možno najdôležitejšie - celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. 

To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný "liek" sa používa dodnes.

Medová - detoxikačná masáž

Je príjemnou relaxáciou po náročnom a stresujúcom dni. Dokáže telo zbaviť škodlivých látok a vďaka nej sa liečia predovšetkým tzv. civilizačné choroby. Pomáha:

• pri stavoch vyčerpanosti a slabosti v dôsledku stresu, únavovom syndróme
• pri napätí, nervových poruchách a stavoch nepokoja
• pri problémoch s krvným obehom a pri reumatických ochoreniach svalov a kĺbov, artróze
• pri bolestiach hlavy v dôsledku prekyslenia organizmu
• proti starnutiu pleti a pri problémoch s akné

Účinky medovej masáže:

• masáž chrbta včelím medom po obidvoch stranách chrbtice čistí póry a dôkladne prekrvuje pokožku
• med obsahuje dôležité minerály a stopové prvky a telo cez pokožku tieto látky absorbuje
• má detoxidačný účinok, uvoľňuje z tela usadeniny, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili zo životného prostredia, potravín a liekov 

Rašelinový zábal s masážou


V porovnaní s tepelnou kapacitou vody je tepelná zotrvačnosť rašeliny 5,15 krát dlhšia, čo podporuje výrazný hlboko pôsobiaci tepelný efekt peloidu s lokálnou hyperémiou organizmu ako komplexná reflexná reakcia.

Súčasťou rašeliny sú tiež produkty humifikačného procesu (huminové kyseliny), ktoré sa pri priamej aplikácii stávajú súčasťou komplexného pôsobenia peloidov.

Rašelinový zábal doporučujeme pri:

  • Chronické stavy reumatického pôvodu
  • Artrózy
  • Svalové kontraktúry
  • Bolesti kĺbov a chrbtice
  • Obezita
  • Celulitis
  • Vhodné pre zvýšenie lokálneho prekrvenia                                                                

Masáž bankovaním


Sklenená banka sa mierne nahreje a priložením na pokožku sa prisaje na priložené miesto. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár (žíl) s malými krvnými výronmi. Výrony pripomínajú modriny, ktoré sú však hlbšie, ako tie bežné. Nasledujúce dva dni je potrebný dôsledný pitný režim, aby sa škodliviny, ktoré vytiahneme z vnútra do podkožia dostali preč z tela. Vhodné je aj saunovanie, ktoré odvádza tieto toxíny potom rovno z pokožky a odľahčuje obličky.

Bankovanie opakujeme podľa potreby. Bankovacia kúra, ktorá sa doporučuje: prvý týždeň 2 krát, potom ešte 6 - 9 opakovaní raz do týždňa, neskôr 2 mesiace pauza. Na niektorých miestach môžeme bankovanie používať aj častejšie, len počkáme kým vzniknuté podliatiny nezmiznú. Blahodárne pôsobí:

  • pri niektorých bolestiach chrbta, šije, kĺbov, hlavy, úspešné v boji s celulitídou
  • na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány,
  • na lymfatický a imunitný systém,
  • na prekrvenie dolných aj horných končatín                                                                         

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je skvelý spôsob, ako zmierniť stres a úzkosť, zrelaxovať a uvoľniť napäté svaly a poškodené mäkké tkaniva, zvíťaziť nad nespavosťou a odstrániť nežiadúce toxíny z tela. 

Teplo z kameňov pomáha uvoľniť napätie vo vašich svaloch. Pomáha zvýšiť prietok v krvi na postihnutých oblastiach, a tak umožňuje masérovi oveľa viac efektívnejšie ovplyvňovať hlboké tkanivá. Príliš napäté svaly môžu brániť masážnej procedúre. Pri extrémne stiahnutých a stuhnutých svaloch horúce lávové kamene poskytnú potrebné extra uvoľnenie k blahodarnej masáži uvoľnením napätia a zmierňujúcej bolesti svalov.

Vzhľadom nato, že horúce kamene umožňujú masérovi preniknúť hlbšie, dosiahne tak lepší fyzický pocit v porovnaní s inými druhmi masáže, ktoré nezahŕňajú teplo. Taktiež zmierňuje svalové kŕče a zvyšuje flexibilitu a rozsah pohybu.Je naozaj ťažké dosiahnuť kvalitný spánok, keď ste príliš unavený. Možno nie ani tak fyzicky, ako psychicky. Pri uvoľnení, ktorú dosiahnete prostredníctvom tejto terapie bude pre vás jednoduchšie zaspať a dosiahnuť tak kvalitný hlboký spánok, ktorý je potrebný pre úplné zotavenie tela po každodennej únave.

Lymfodrenážna masáž

Naše telo má lymfatický systém, ktorý je zodpovedný za našu imunitu a odvádza z tela všetky toxíny. A práve na tento krok napomáha lymfodrenážna masáž. Na rozdiel od klasickej masáže sa robí bez olejov a emulzií. Robí sa presne určenými špecifickými hmatmi a odborník musí zachovať smer lymfy.

Je to veľmi jemná masáž. Niektorí tvrdia, že to vnímajú ako hladkanie. Lymfatické uzliny, ktoré máme v tele, sú akýmisi čistiarňami nášho tela. Pri lymdorenážnej masáži uvedieme lymfatický systém do pohybu 8 až 12-krát rýchlejšie a potom sa toxické látky dostanú tromi cestami von - potom, močom a stolicou. Vtedy je potrebné zvýšiť aj pitný režim," vysvetlila špecialistka na alternatívnu medicínu Zora Kondé.

Odporúča ju absolvovať pravidelne. Tento typ masáže je vhodný pre všetkých, bez ohľadu na vek. Dopomáha celkovej detoxikácii tela, na vyhladenie vrások a je vhodná aj po operáciách a estetických zákrokoch, pretože pomáha pri hojení jaziev.

Na to, aby nám zabrala, by sme mali absolvovať desať sedení a mali by sme si ju dopriať trikrát do týždňa.